Baba za kółkiem czyli kilka wskazówek dla Pań

Jak powszechnie wiadomo – wszystkie kobiety są piękne. Nie ulega też wątpliwości, że chcą być piękne zawsze i wszędzie. Dbanie o urodę na czerwonym świetle nie dziwi już dziś chyba nikogo. Powszechnie panujący pogląd o tym, że kobiety są gorszymi kierowcami ciężko poddać jednoznacznej ocenie. Dlatego też nieśmiało i niezwykle taktownie postanowiliśmy przedstawić w tym miejscu kilka cennych sugestii, które z pewnością poprawią zdolności prowadzenia samochodów przez płeć piękną.

Przede wszystkim – nie prowadzimy w szpilkach. Jeżeli już bardzo lubimy chodzić na obcasach to trzymajmy pod siedzeniem obuwie przeznaczone tylko do jazdy samochodem. W trakcie jazdy naszego obuwia i tak nikt nie widzi, a nasze bezpieczeństwo na drodze znacznie wzrasta. Poza tym (a może przede wszystkim?) obcasy bardzo często ścierają się pod wpływem silnego nacisku wynikającego ze specyficznego ułożenia stopy. Najlepsze będą buty o cienkiej i miękkiej podeszwie, pod którymi łatwiej będzie wyczuć gaz, sprzęgło i hamulec.

Nie prowadzimy w obszernych okryciach wierzchnich. Grube kurtki, futra i płaszcze zdecydowanie krępują ruchy przez co obniżają naszą sprawność za kółkiem, co w wielu przypadkach skutkuje niemożnością gwałtownego zareagowania na niebezpieczną sytuację drogową. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zdjęcie wierzchniego okrycia i podkręcenie ogrzewania w samochodzie.

Kolejnym błędem jest prowadzenie pojazdu w nakryciach głowy. Duże kapelusze i czapki z daszkiem znacznie ograniczają naszą widoczność i może się zdarzyć, że nie dostrzeżemy w porę nadchodzącego zagrożenia. Ponadto, w trakcie wykonywania nagłych i nieprzewidzianych manewrów czapka może się zsunąć zasłaniając nam oczy co najprawdopodobniej prowadzić będzie do tragedii.

Dobrym sposobem na poprawienie jakości jazdy jest również jazda w skórzanych rękawiczkach. Warto zaznaczyć, że nawet kierowcy rajdowi korzystają z tego rozwiązania. Skóra znacznie zwiększa przyczepność dłoni do kierownicy, dzięki czemu zapobiega ślizganiu się kierownicy i umożliwia szybszą reakcję na daną sytuację drogową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *