Kamera samochodowa

Kamery samochodowe od kilku lat są bardzo popularne na całym świecie w tym również w Polsce.
Do ich największej popularyzacji przyczynili się Rosjanie, u których jazda z tym wideo rejestratorem jest na porządku dziennym. Same urządzenia nie są już tylko wykorzystywane wyłącznie przez organy ścigania, ale coraz częściej można je zobaczyć w autach prywatnych lub firmowych.

Kamery samochodowe to urządzenia pomiarowe, których zadaniem jest ciągła rejestracja obrazu oraz prędkości. Obraz zapisywany jest na karcie pamięci, dzięki czemu w prosty i łatwy sposób możemy go później odtworzyć na naszym komputerze. Dużym plusem kamer samochodowych jest to, że nie trzeba mieć drogiego auta by móc korzystać z ich dobrodziejstwa. Na rynku możemy kupić proste kamery, które nie tylko zapiszą obraz, ale również dźwięk i to za rozsądne pieniądze.

Kamera miko SDPo co jednak taka kamera w naszym samochodzie? Otóż po pierwsze nagranie może pomóc nam
w udowodnieniu naszej niewinności oraz stanowić dowód w sądzie, ale również pomóc w walce
z ubezpieczycielem. Po drugie zapis z kamery może być cennym materiałem w przypadku zatrzymania nas przez policję, w szczególności jeżeli takie zatrzymanie jest bezprawne. Po trzecie nagranie może być wykorzystane do poprawy naszych błędów podczas poruszania się pojazdem mechanicznym.
Po czwarte nagranie może służyć do szeroko pojętej rozrywki, pozwalając nam na montowanie ujęć, którymi później możemy pochwalić się znajomym. Wiele osób, w tym sportowców i zawodowych kierowców wykorzystuje zapis z kamery do oceny swoich umiejętności lub podczas szkoleń pokazując jak jeździć lub jak nie jeździć. Kamery mogą nam pokazać nie tylko co dzieję się przed maską naszego samochodu, ale również wnętrze auta lub przy odpowiednim zamontowaniu to co dzieje się za naszym autem.
Na rynku możemy znaleźć modele kamer za kilkadziesiąt złotych lub warte kilka tysięcy.
Trzeba pamiętać jednak iż nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze i już za stosunkowo nie duże pieniądze możemy nabyć sprzęt dobrej jakości nagrywający obraz w HD z szybkością 30 klatek na sekundę. Dobra jakość filmu jest bardzo ważna, ponieważ niejednokrotnie właśnie ona będzie najistotniejszą informacją mogącą pomóc w identyfikacji pirata drogowego lub być przydatna przy odczytaniu tablic rejestracyjnych. Kolejna kwestia to karta pamięci. By uniknąć sytuacji, w której zabraknie miejsca na zapisanie Kamera w samochodzieobrazu, należy zaopatrzyć się kartę SD o odpowiedniej pojemności. Niektóre kamery mają funkcję nadpisywania, jednak ma to swoje zalety i wady. Są również modele kamer wyposażonych w GPS, który pozwoli nam nie tylko na zapisanie trasy którą jechaliśmy,
ale również na sprawdzenie naszej aktualnej prędkości. Akumulator to również bardzo istotny element takiego urządzenia. Te tańsze nie będą miały wbudowanej baterii dlatego będzie trzeba skorzystać z zasilania zewnętrznego. Część kamer posiada również dodatkowe funkcje, takie jak tryb parkingowy pozwalający na rejestrowanie obrazu podczas postoju czy tryb czarnej skrzynki, który pozwala zebrać dużo więcej informacji takich jak nagłe wstrząsy, kierunek jazdy lub wspomniana już wcześniej prędkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *