SUV-y bezpiecznymi samochodami

SUV-y to bardzo popularne auta, ich sprzedaż rośnie i w niskiej półce cenowej jak  i wysokiej. Uznawane są za auta bezpieczne oraz wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, które te bezpieczeństwo jeszcze poprawiają. 

toyotaObecnie najdynamiczniej rozwijającą się częścią rynku motoryzacyjnego są SUV-y. Rocznie rynek ten rośnie nawet o ok. 20 proc. Dlaczego miliony kierowców doceniły zalety tych samochodów? SUV-y oferują wyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego, iż są to konstrukcje stosunkowo nowe, a więc wyposażone we wszystko, co ma do zaoferowania współczesna motoryzacja. Pozycja za kierownicą jest wyższa, co pozwala na lepszą widoczność. Dysponują one również napędem na 4 koła, co powoduje lepsze ich prowadzenie w każdych warunkach. Bezpieczeństwo tych aut potwierdza  Euro NCAP, która pod koniec 2017 r. opublikowała wyniki ośmiu testów zderzeniowych. Wszystkie sprawdzone modele otrzymały notę pięciu gwiazdek. Były to Volkswagen T-Roc, Seat Arona, Skoda Karoq, Citroën C3 Aircross, Mitsubishi Eclipse Cross, Opel Crossland X, Volvo XC60.

suvNajlepiej w testach wypadł pierwszy model, a więc T-Roc. Otrzymał najlepsze oceny za ochronę dorosłych i dzieci, a także bardzo dobre za ochronę pieszych (na poziomie 79 proc.) i za systemy wspomagające bezpieczeństwo (71 proc.). Wysoki poziom bezpieczeństwa oraz doskonałe właściwości jezdne sprawiają, że SUV- y, są pojazdami, które  tracą najmniej na wartości spośród wszystkich rodzajów samochodów. Znacznie łatwej również znaleźć na nie nabywcę.  Samochody te również większości kierowców się po prostu bardziej podobają. Obecny rynek pokazuje, że najtańsze z nich można kupić już od 40 tyś. złotych, a najdroższe.. cóż to już kwestia zasobności portfela bo ceny mogą się nie skończyć na 500 tysiącach. Auta te są również przestronne, a to ma duże znaczenie kiedy mamy dużą rodzinę i wybieramy się w daleką podróż. Pojemny bagażnik również nie będzie bez znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *